Soptík 7.9.2014

4. kolo ligy SOPTÍK - Hostovlice

uvodni foto 2

Dne 7. září 2014 jsme se starším družstvem mladých hasičů zúčastnili 4. kola ligy v požárním útoku mladých hasičů SOPTÍK v Hostovlicích. Účast na této soutěži jsme pojali jako trénink po dvouměsíční prázdninové pauze.
Děti nás nezklamali. S vybavením určeným pro zásach vytvořili vlastní rekord 28,28 vteřin. Při čekání na druhý pokus jsme hodili řeč se soupeřem a na jeho radu si od něho zapůjčili alespoň sportovní sací koš. A skutečně, byl z toho další rekord staršího družstva, a to 27.71 vteřin.

Je škoda, že naše hasičská mládež nemá srovnatelné sportovní vybavení, jako např. sportovní sací koš s klapkou, ohebné sací hadice s o-kroužky, sportovní rozdělovač a třeba i odlehčené proudnice. Rozdíl je hodně znát ve váze a ve větším průtoku na koši, toto vše nám ubírá spoustu tolik potřebných vteřin pro lepší soutěžní časy. Tímto bychom chtěli poprosit, jestli by se nenašel nějaký sponzor, který by přispěl na obnovu našeho zastaralého vybavení a podpořil tak lepší výsledky naší hasičské mládeže. Následující víkend nás čeká v sobotu „Dolnobučický Soptík" a hned v neděli poslední 5. finálové kolo ligy v požárním útoku mladých hasičů SOPTÍK v Močovicích. Tak nám držte palce!

Petr Hodboď, vedoucích mladých hasičů

Snímky jsou pro Vás připraveny ve Fotogalerii/Hasiči/Soptík_7.9.2014