Mladí hasiči - SOPTÍK

Soptík ve Svatém Mikuláši

P5170145

V sobotu 17.5.2014 se starší žáci SDH Chotusice zúčastnili ligy v požárním útoku mladých hasičů „SOPTÍK", který se konal ve Svatém Mikuláši. Počasí sice nebylo nic moc, ale nepršelo nám. Jen na vyhlášení výsledků se
rozpršelo, ale pořadatel postavil stany k sobě a závěrečný ceremoniál byl zachráněn. Celkem v naší kategorii soutěžilo sedm týmů. Naše děti se umístily na krásném pátém místě. Musíme však dodat, že první tři týmy jedou hasičskou ligu a také, že nejen tyto profesionální týmy mají oproti nám lepší vybavení, jako třeba lehké ohebné savice osázené "O" kroužky s odnímatelnou matkou, což je na rychlosti při útoku pořádně znát. Další co nás na startu potrápilo, byly naše přilby. Budeme muset co nejdříve sehnat nové, protože naše jsou již staré, plast je zkřehlý a praská. S ochotou nám ale byly přilby zapůjčeny od soupeřů. Když opomeneme naše vybavení, tak jsme s naším umístněním vlastně spokojeni. Už jenom proto, že děti dosud nacvičovaly bez vody a tento požární útok absolvovaly s vodou poprvé po dlouhém půlroce. To se ovšem letos změní, protože díky daru naší obce v podobě plovoucího a kalového čerpadla, můžeme nacvičovat s vodou. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se této akce zúčastnili, a to jak dětem za skvělý výsledek, tak i našemu týmovému zabezpečení. Brzy se uvidíme na dětském dni, na který vás všechny srdečně zveme. Naše mladší i starší děti se již těší, že vám ukáží, co se naučily.

 Více snímků naleznete ve Fotogalerii/Hasiči/Soptík 17.5.2014